į pradžią turinys susisiekite  
GALERIJA

Akcija "Apsodinkime darželį gėlėmis"

                                                                                    2021-05-13
Pavasaris jau įsibėgėjo...Dienos tampa ilgesnės, saulutė vis ilgiau mus lepina, norisi kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Tam, kad akis džiugintų graži, švari ir tvarkinga aplinka, Neveronių lopšelio - darželio bendruomenė jungėsi į akciją
" Apsodinkime darželį gėlėmis". Kurios tikslas - mūsų darželio teritorijos tvarkymas, gėlių sodinimas ir gėlynų priežiūra. Akcijos organizatorės B. Adomaitienė ir R. Dainelienė dėkoja bendruomenės nariams už gėlių sėklas, svogūnėlius, daigelius, o darželio vaikučiams ir darbuotojoms už gražiai sukomponuotus gėlynus.
 

 „Su Rylos melodijomis“

                                                                                         2021-05-06
,,Boružėlių“ grupės vaikučiai dalyvauja šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų muzikiniame saviraiškos projekte „Su rylos melodijomis“.
Tai galimybė vaikams susipažinti su senoviniu muzikos instrumentu, naudotu XVIII – XIX amžiuje. Keliaujantys muzikantai rylos (šarmankos, katarinkos) garsus naudodavo muzikiniams spektakliams, šokiams, lėlių teatrams.
Šio projekto uždavinys yra supažindinti vaikus su šiuo unikaliu instrumentu, todėl skambant rylos melodijai „Boružėlių“ grupės vaikai atliko „Lėlyčių“ šokį.
Vyr. muzikos pedagogė E. Ažukienė

https://fb.watch/5rYXBzSYsn/

Stendiniai pranešimai

2021-05-06

Neveronių lopšelio-darželio sveikatingumo projekto " Augu sveikas ir laimingas" baigiamoji dalis - stendiniai pranešimai. Juose atsispindi grupėse plėtotos temos, vaikų darbeliai, jų mintys.

Projektas " Augu sveikas ir laimingas"

                                                                               2021 balandžio 19-23 d.
 Sveikatingumo projekto " Augu sveikas ir laimingas" tikslas - gilinti žinias apie sveiką gyvenseną.
Visos grupių veiklos atsispindėjo vaikų darbeliuose, nuotraukose ir išgyvenimuose.
* " Žemuogėlių" grupės vaikai mokėsi plauti ir prižiūrėti rankutes.
*"Ežiukų" grupės vaikai susipažino su judria veikla salėje, grupėje ir lauke.
*" Voriukų" grupės auklėtojos supažindino vaikus su vandenio savybėmis ir nauda žmogui.
* Dantukų priežiūra rūpinosi "Boružiukų" grupė.
* " Riešutėlių" grupės vaikai įgijo žinių apie sveiką mitybą.
* Apie vidinę sveikatą ir gerą savijautą kalbėjo " Peledžiukų" grupės vaikai.
Projektą organizavo: auklėtojos B. Adomaitienė ir R. Dainelienė

Projektas "Kai aplink gamtoj gražu - tai gyvent mums bus smagu"

2021-04-21

Šią gražią saulėtą balandžio mėnesio dieną Neveronių lopšelyje-darželyje vyko projektas "Kai aplink gamtoj gražu - tai gyvent mums bus smagu", kurio metu tvarkėme aplinką. Aplinkos tvarkyme dalyvavo nuo pačio mažiausio iki pačio didžiausio lopšelio-darželio benruomenės nario. [

                                                                           Nauji namai paukšteliams

                                                                                     2021-04-15 
Ačiū Viltei iš " Boružėlių" grupės už gražią iniciatyvą [❤️] Mergaitė su savo šeima pagamino nuostabų inkilėlį ir padovanojo darželiui. Nuo šiol paukšteliai [

Sporto pramoga "Velykų kiškių bėgimas-2021"

2021-04-07

 Saulėtą, ankstų balandžio 7-osios rytą susirinkus 69 vaikučiams ir 9 mokytojoms ir padėjėjoms, vyko sporto pramoga "Velykų kiškių bėgimas-2021", kurio tikslas didinti fizinį aktyvumą; skatinti vaikų ir kitų bendruomenės narių sveikatinimą; bei pajausti fizinio aktyvumo, būtent masinio bėgimo, teikiamą džiaugsmą.

https://fb.watch/5rXqzeentA/

                                                                                 „Velykų medis“

                                                                                   2021-03 30
Neveronių vaikų lopšelio-darželio bendruomenės papuoštas Velykinis Medis tesuteikia šventinę nuotaiką bei pavasarinio džiugesio akimirkas. Dovanojot visi medžiui po margutį, Žalią– simbolį stiprybės, Melsvą– santaikos, ramybės, Raudoną– nuo širdies– meilės simbolį vilties, Geltoną– saulės, šilumos, O margą– gėrio, kūrybos, išminties!
Kovo 30 dieną vaikų lopšelio-darželio kiemą papuošė „Velykų medis“, ant kurio sukabinta įvairiausiomis priemonėmis ir
technikomis dekoruotų kiaušinių: apnertų vašeliu, apmegztų, apsuktų siūlais, apklijuotų karoliukais, įvairia gamtine medžiaga, kruopomis, makaronais ir saldainiais, išbraižytų ornamentais, dekoruotų karpiniais, dažytų, klijuotų, lakuotų ir
visaip išmargintų. Visiems buvo įdomu, kaipgi atrodys medis papuoštas įvairiaspalviais margučiais. Rezultatas visus
nudžiugino ir nustebino.

 Organizatorės mokytojos: J. Eirošienė ir A. Patašienė

                                                        Projekte "Meilė Tėvynei Mažoj Širdelėj - 2021"

                                                                                2021 kovo mėn.

"Riešutėlių" grupės vaikai dalyvavo Kauno miesto ir Kauno rajono ikimokyklinių įstaigų projekte "Meilė Tėvynei Mažoj Širdelėj - 2021", skirtame kovo 11-ąją - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. "Riešutėliai" puikiai pasirodė, gavo padėkas, kurias įteikė Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija.

Muzikos pedagogė E. Ažukienė

https://fb.watch/5rWM9cUNxr/

                                                                Atviros veiklos ,,Vijo lizdą pelėda"

                                                                         2021-kovo-23,24 d.
 Atvirų veiklų metu ,,Pelėdžiukų" grupės ugdytiniai gilino žinias apie pelėdą, dalyvavo,, Pelėdžiukų lenktynėse", tapo,,Lobio ieškotojais", žaidė įvairius žaidimus, gilino žinias apie akis, kūrė bendrus kūrybinius darbus ,,Pelėdos lizdas", ,, Pelėda miške", aktyviai ir kūrybiškai leido laiką.
Atviras veiklas vedė mokytoja Diana Barškaitienė.

                                                                     „Verbą kuriu, Velykų laukti galiu“

2021-03-26
Velykų laukimas prasideda nuo Verbų sekmadienio. Tikroji verba liaudies papročiuose – puokštelė, suskinta iš gluosnio ir kadagio šakelių – tai anksti pavasarį prabundančių medžių, krūmų ir amžinai žaliuojančių augalų šakelės. Tikėta, kad sprogstantys ir sužaliavę augalai turi magiškų galių, kad verba paliesti gyvuliai bus sveiki, o žmonės – laimingi ir gražūs.
Neveronių lopšelyje - darželyje vyksta Kauno r. savivaldybės lyderių laiko 3 pokyčio projekto „Pozityvioji komunikacija ugdymosi rezultatams“ kūrybinių darbų ir piešinių paroda „Verbą kuriu, Velykų laukti galiu“, organizatorės mokytojos: A. Patašienė, K. Sebekinaitė ir R. Dainelienė. Džiaugiamės, kad prie projekto prisijungė Neveronių gimnazijos, Šlienavos pagrindinės mokyklos, Domeikavos gimnazijos, Karmėlavos lopšelio - darželio "Žilvitis" ugdytiniai ir pedagogai.

                                                    Paroda "GELTONA - ŽALIA - RAUDONA"

 

 Kūrybinių darbelių parodos "GELTONA - ŽALIA - RAUDONA" tikslas - skatinti mažuosius domėtis Lietuvos istorija, gerbti valstybės simbolius.
Paroda eksponuojama 2021 02 16 – 2021 03 12. Parodos organizatorė: mokytoja Diana Barškaitienė [

Užgavėnės.

2021-02-15

 Užgavėnės, tai žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą, siekiant prisišaukti pavasarį. Darželyje klegėjo ožiai, čigonai, ubagai, kanapinis, lašininis ir kiti persirengėliai. Lauke visi varė žiemą, degino Morę, o grupėse vaišinosi blynais, lašiniais ir kitokiais šventės skanumynais.

https://fb.watch/5rVgkxZKPQ/

Akcija "Varvekliukas"

2021-sausio-18-22 d.

Akciją "Varvekliukas" organizavo vyr. mokytojos A. Patašienė ir R. Kristutienė. Ugdytiniai sužinojo: kas yra varveklis? Iš kur jis atsiranda? Ugdytiniai kartu su mokytojomis šaldė vandenį, spalvino sušalusį ledą, tirpdė jį. Stebėjo lauke kaip sušąla ir ištirpsta. Patyrė daug gerų emocijų. [☃] [☃] [☃]

https://fb.watch/5rV3Z0CgL7/


                                                  Virtuali fotografijų paroda "Žiemos linksmybės"

2021-01-15
Atėjus taip lauktai baltai žiemai, Neveronių lopšelio-darželio ugdytiniai sudalyvavo virtualioje fotografijų parodoje "Žiemos linksmybės". Dėkojame tėveliams už įamžintas smagias akimirkas fotografijose. Parodos organizatorės mokytojos: K. Sebekinaitė, R. Dainelienė ir R. Kristutienė

Facebook

„Atmintis gyva, nes liudija“

2021-01-13

Sausio 13 d. 8 val. 1991 m. žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimui, buvo pagerbti visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ languose dešimčiai minučių buvo uždegtos vienybės ir atminimo žvakutes. Prie šios iniciatyvos kaip ir kasmet prisijungė ir mūsų lopšelis-darželis.

"Baltos pusnys ir rausvi skruostukai".

2021-01-12

Artėjant Pasaulinei sniego dienai (sausio 17d.), mokytoja K. Sebekinaitė suorganizavo pramoginę popietę "Baltos pusnys ir rausvi skruostukai". Vaikai ir mokytojos, nepabūgę šaltuko ir ledo, klampojo po sniegą, stebėdami savo ir draugų paliktus pėdsakus, šoko kartu su pusnynų pingvinu. Visas kiemas buvo tarsi didelis baltas popieriaus lapas, ant kurio vaikai piešė su spalvotu vandeniu.

Sveikinimai su šventėmis

2020-12-24

Sulaukus gražiausių žiemos švenčių, Neveronių lopšelio-darželio ugdytiniai siunčia pačius nuoširdžiausius sveikinimus.

https://fb.watch/5rtSIPSajD/

"Šiltais žodžiais sutinkame šventes"

2020-12-23

Šiuo neįprastai nepaprastu laiku mokytojos K. Sebekinaitė ir J. Eirošienė kvietė visų grupių tėvelius, darželio bendruomene sudalyvauti projekte "Šiltais žodžiais sutinkame šventes". 

"Prie arbatos puodelio"

2020-12-20

Gruodžio mėnesį, Neveronių lopšelyje - darželyje vyko projektas ,,Prie arbatos puodelio" [☕] , kurį organizavo mokytojos D. Barškaitienė ir A. Patašienė. Projekto tikslas buvo, supažindinti vaikus su labiausiai paplitusiomis ir dažniausiai vartojamomis vaistažolėmis, jų reikšme žmogaus sveikatai. Vaikai klausėsi įvairių pasakojimų apie vaistažoles, jas ragavo. Taip pat kūrė savo svajonių puodelius, kūrybingai juos puošė.

KAUNO RAJONO IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ KŪRYBINIS PROJEKTAS „AMATŲ ARTELĖS‘ 2020“

2020-12-02

 

https://fb.watch/28yAd3Cxqv/

"Švarūs dantukai-graži šypsena"

2020-03-12

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Jonikė su "Riešutėlių grupės vaikais kalbėjo apie dantukų valymą. Ugdytiniai sužinojo, kaip taisyklingai reikia prižiūrėti dantukus, kas jiems sveika ir kenkia, klausėsi dantukų dainelės, atliko užduotėlę: klijavo ir spalvino maisto produktus, kurie gadina dantis ir padeda jiems išlikti sveikais.
Dėkojame Kauno rajono visuomenės sveikatos biurui už dovanėles - dantų šepetukus.

Išvyka į Neveronių seniūniją

2020-03-12

Kovo 12d. Neveronių lopšelio-darželio "Boružėlių" ir "Riešutėlių" grupių ugdytiniai kartu su mokytojomis lankėsi Neveronių laisvalaikio salėje. Kurioje Žygimantas Juška aprodė Vytauto Lazausko tapybos darbų parodą "Palangos parkas". Ugdytiniams labai patiko paroda, dauguma atpažino nutapytus vaizdinius.

„Sveikatiados“ iššūkis – „Saldintą gėrimą keičiu į vandenį“.

2020-03-12

Neveronių lopšelio – darželio vaikai tęsia „Sveikatiados“ iššūkius ir pristato dar vieną – „Saldintą gėrimą keičiu į vandenį“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Jonikė su „Boružėlių“ grupės vaikais kalbėjo apie vandens naudą, pasakojo, kodėl reikia gerti vandenuką. Ugdytiniams patiko stebėti filmuką apie vandens formas, jie sužinojo, kad vanduo gali pavirsti į ledą, garus, lietų, snaiges. Atlikome eksperimentą „Šokančios razinos“ bei ragavom įvairių skonių vandenį. Vaikams labiausiai patiko vanduo su apelsinu. Užsiėmimo pabaigoje vaikai atliko įvairias užduotėles: spalvino lietaus lašelius, ieškojo skirtumų, sujunginėjo taškelius pagal skaičius.

 

Minėjimas Kovo 11-jai

2020-03-10

Kovo 10-osios rytą, "Boružėlių" ir "Pelėdžiukų" grupių ugdytiniai kartu su mokytojomis Karolina Sebekinaite, Diana Barškaitiene dalyvavo Kovo 11-osios minėjime, kurį organizavo Neveronių laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorius Žygimantas Juška. Minėjimo metu visi sugiedojo tautinę giesmę, pasiklausė gražių minčių apie Lietuvą, stebėjo magišką iliuzionisto Vytauto Diržininko pasirodymą, uždegė žvakutes, bei savo pagamintomis vėliavėlėmis papuošė aplinką aplink atminimo suolelį.

Ilgalaikis projektas "Mano raidelė"

2020-03-02 - 03-31

2020 m. organizuojamas ilgalaikis projektas "Mano raidelė", kurio tikslas-vaikų kalbos ugdymas. Projektą sudarys keli etapai. Pirmasis etapas yra vaikų ir šeimos narių (tėvelių, senelių, brolių, sesių) bendras kūrybinis darbelis vaiko vardo pirmoji raidelė.Raidelė galėjo būti megzta, siūta,iš audinio ar veltinio, nerta, prikimšta kamšalo (kaip minkštas žaisliukas). Panaudoti kūrybinius sugebėjimus ir raidelę papuošti, pamarginti, pridėti akytes ar plaukučius. Kovo 2-31 dienomis vyksta paroda "Linksmosios raidelės", kurią organizuoja direktorės pavaduotoja ugdymui Birutė Adomaitienė ir mokytoja metodininkė Rita Dainelienė.

Akcija "Penktadienis kitaip"

2020-20-28

„Žemuogėlių“ grupės vaikai dalyvavo Respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų akcijoje „Penktadienis kitaip“.
Labai išsiilgę vasaros, „Žemuogėlių“ grupės vaikučiai ir jų mokytojos Rita Dainelienė ir Birutė Adomaitienė išsiruošė į iškylą. Su kuprinėmis ir gera nuotaika keliavo į darželio salę, kurioje statė palapinę, žaidė žaidimus, žiūrėjo lauko kiną, vaišinosi iš namų atsineštais vaisiais, sveikomis užkandėlėmis, šoko ir dainavo. Vyravo geros nuotaikos, džiugios emocijos.

Užgavėnės kitaip

2020-02-25

Nuo pat ryto Neveronių lopšelis-darželis kvepėjo blynais. Vyko blynų kepimo čempionatas, kuriame dalyvavo visų grupių vaikai. Mokytojų, mamų padedami maišė, kepė blynus. Jais vaišino draugus, darželio bendruomenę, tėvelius. Dalyviai buvo apdovanoti diplomais. Po pietų šoko, dainavo, kvietė greičiau sugrįžti saulutę.

Renginio organizatorės mokytoja Violeta Ribakovienė ir meninio ugdymo pedagogė Eglė Nausėdaitė Ažukienė.

Saugus eismas su bendruomenės pareigūnais

2020-02-18

Vaikai turėtų žinoti ir suprasti, kas yra kelių eismo taisyklės ir kodėl reikia jų laikytis, kokie pavojai tyko kelyje, kaip taisyklingai reikia pereiti kelią, suvokti kai kurių kelio ženklų reikšmes. Tuo tikslu vasario 18 d. Neveronių lopšelyje – darželyje vyko renginys, skirtas supažindinti vaikus su saugiu eismu bei kelių eismo taisyklėmis. Renginyje dalyvavo 63 2-6 m. amžiaus darželio ugdytiniai.
Daug naudingos ir įdomios informacijos pateikė Kauno apskrities VPK viešosios tvarkos pareigūnai Živilė Liutkevičė ir Linas Rudis. Svečiai vaikams pasakojo apie šviesoforo signalų reikšmes, kaip apsisaugoti nuo eismo įvykių tamsiuoju paros metu ir kodėl reikalingas atšvaitas bei kaip jį teisingai užsisegti, kaip saugiai elgtis automobilyje, viešajame transporte, kaip išvengti pavojų kelyje, kaip taisyklingai pereiti gatvę. Visa tai buvo įdomiai pateikta interaktyvioje medžiagoje. Didelį įspūdį vaikams paliko policijos bičiulis Amsis. Visi jį glostė, norėjo apsikabinti, prisiglausti, nusifotografuoti.
Vaikai išmoko pagrindines saugaus eismo taisykles, suprato, kad reikia būti drausmingiems, budriems ir atsakingiems gatvėje. Visos Neveronių lopšelio – darželio bendruomenės vardu, nuoširdžiai dėkojame pareigūnams bei tikimės vėl pasimatyti.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Jonikė

Edukacinė išvyka

2020-02-14

 "Pelėdžiukų" grupės vaikai kartu su mokytoja Antanina Rockina ir pavaduotoja ugdymui Birute Adomaitiene vyko į Neveronių biblioteką dalyvauti skaitymuose apie Lietuvą kartu su bibliotekininke Gražina Grybiene. Taip pat suorganizavo darbelių parodėlę ir smagų, nuotaikingą pasirodymą su dainomis.

Projektas "Su gimtadieniu, Lietuva!"

2020-02-13 - 14

 Vasario 13 dieną vaikai kartu su mokytojomis, tėveliais gamino tautinę atributiką, konstravo įvairias pilis, bokštus, kuriais papuošė lopšelio-darželio laiptines. Renginio metu visi kartu sugiedojo tautišką giesmę, deklamavo gražiausius eilėraščius Lietuvai, šoko, dainavo. Kiekviena grupė paruošė po sveikinimą Lietuvai, kuriuos iškabino stende. 

Vasario 14d. Neveronių lopšelio-darželio ąžuolas pasipuošė trispalvėmis girliandomis 
Renginio organizatorės Mokytoja A. Rockina ir muzikos mokytoja E. Nausėdaitė Azukienė

 

Edukacinė išvyka

2020-02-07

Vasario 7d. "Riešutėlių" ir "Boružėlių" grupių vaikai kartu su auklėtojomis Aušra Patašiene, Karolina Sebekinaite ir Virginija 
Adamoniene vyko į edukacinę išvyką į Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų. Jame vaikai pamatė daug įvairių gyvūnų ekspozicijų, aplankė septynis šio muziejaus skyrius: nuo bestuburių iki žinduolių, suprato, kokia didelė gausa gyvūnų gyvena mūsų planetoje, sužinojo ir prisiminė, kur kokie gyvūnai gyvena, kaip atrodo.

Foto paroda "Pagauk žiemą"

2020-01-27

Tai tėvų, vaikų ir darželio bendruomenės foto paroda "Pagauk žiemą". Vaikai, kartu su tėveliais, aktyviai leisdami savo laisvalaikį lauke, užfiksavo daug įdomių vaizdų, todėl parodoje galima pasigrožėti nuostabia gamta ir vaikų linksmybėmis žiemą.
Parodos organizatorės auklėtojos: A. Patašienė ir J. Eirošienė

Edukacinė praktinė veikla " Mūsų akys"

2020-01-28

Akys – mūsų langas į pasaulį. "Voriukų" grupės vaikams vyko edukacinė praktinė veikla " Mūsų akys". Grupės auklėtiniai kalbėjosi su sveikatos priežiūros specialiste apie regėjimo svarbą, įvardijo veiklas, kurios kenkia akims, kalbėjo koks maistas gerina regėjimą. Specialistė Lina su vaikais atliko akių mankštą. Vaikai pritarė, jog akytes vargina telefonas, kompiuteris ir televizorius.
Įvairūs judrūs žaidimai gerina rankų ir akių koordinaciją, pakelia nuotaiką, todėl vaikučiai atliko keletą pratimų: mėtė spalvotus kamuoliukus į krepšį iš tolimesnio, artimesnio atstumo, įvardijo kamuoliuko spalvą. Saugokime akis visi - ir maži ir dideli!
Veiklos organizatorės: J. Eirošienė ir L. Jonikė

 Paskaitėlė – praktins užsiėmimas " Plaunu savo rankytes"

2020-01-28


Neveronių lopšelio – darželio visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Jonikė “Žemuogėlių” ir “Riešutėlių” grupės vaikams vedė paskaitėlę – praktinį užsiėmimą apie rankyčių plovimą. Vaikai sužinojo kodėl reikia plauti rankas bei prisiminė, kad jas reikia plauti visada, kai jos nešvarios, prieš valgant, pasinaudojus tualetu, prieš ir po maisto gaminimo, grįžus iš lauko, pasinaudojus visuomeniniu transportu, pabuvus viešose vietose, po nosies valymo, čiaudėjimo, kosėjimo, pažaidus su gyvūnais. Taip pat mokėsi taisyklingos čiaudėjimo ir kosėjimo higienos, praktiškai, žingsnis po žingsnio išmoko taisyklingai plauti rankytes. Vaikams didelį įspūdį padarė UV lempa, kurios pagalba, žaisdami žaidimą “Valgoma – nevalgoma” pamatėme, kiek daug bakterijų gali būti ant žaislų (buvo naudojami specialūs mikroorganizmų milteliai, kuriais buvo apibarstytas kamuolys). Su vyresniais vaikais darėme eksperimentą: turėjome dvi duonos riekes, vieną lietėme pažaidę, neplautomis rankomis, kitą – kruoščiai muilu nuplautomis rankomis. Riekes įdėjome į hermetiškus maišelius ir savaitę laikėme tamsoje. Nuotraukos kalba pačios už save: ant duonos riekės, kuri buvo liečiama nešvariomis rankomis, užaugo daug pelėsio, ant kitos, kuri buvo liečiama švariomis rankomis – tik kur ne kur.
Vaikai suprato, kodėl svarbu plauti tinkamai rankas.

Edukacinis užsiėmimas "Kaip gyvena bičių šeimynos"

2020-01-20 - 24

 Neveronių lopšelio-darželio "Riešutėlių" grupėje buvo kalbama apie savo šeimą. Ugdytiniai pasakojo apie savo šeimą, atsinešė nuotraukų su savo šeima, stengėsi išvardinti visus šeimos narius vadindami vardais. Motiejaus tėveliai pasiūlė vaikams parodyti kaip gyvena "Bičių šeimynos". Pasikvietę į svečius "Boružėlių" grupės ugdytinius, surengė edukacinį užsiėmimą, kurio metu vaikai galėjo viską pamatyti iš arčiau, pasimatuoti specialiai naudojamą aprangą, bei buvo apdovanoti bitučių duonele ir medumi.

Dėkojame Motiejaus tėveliams už labai įdomų, informatyvų ir smagų edukacinį užsiėmimą.

Prisijungėme prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“.

2020-01-13

8 val. ryto languose sužibo žvakelės – gyvybės, atminties, susikaupimo simbolis. Įvairių veiklų metu vaikai kartu su auklėtojomis prisiminė Sausio 13-osios įvykius. Vaikai statė trispalves pilis iš kaladėlių, skandavo ,,Lietuva“, klausėsi skaitomos pasakos apie sausio 13-ąją, žuvusiuosius pagerbė tylos minute.
Taip pat visi darželio vaikai piešė neužmirštuoles, kuriomis papuošė lopšelio-darželio kiemo kalnelį.

Sveikatiados iššūkis "Sveika mityba"

2019-12-10

Sveikatos priežiūros specialistė Lina Jonikė pravedė "Pelėdžiukų" grupės vaikams veiklą apie sveiką mitybą: diskutavo, ką vaikai mėgsta valgyti labiausiai, kas yra sveikas maistas, ko reikėtų valgyti mažiausiai, kas mums suteikia daugiausiai energijos. Taip sužinojo, jog svarbu ne tik sveikai maitintis, bet ir būti fiziškai aktyviais ir gerti vandenį. Vaikams patiko studijuoti maisto pasirinkimo piramidę bei klijuoti lipdukus.

Projektas "Neužgeski, žibinto šviesele..."

2019-12-05

Projektas "Neužgeski, žibinto šviesele" , tai renginys vaikams, kurio metu jie sužinojo atsakymus į klausimus "Kur dingo saulė? Kodėl ji nebešildo? Kodėl taip dažnai nebešviečia?". Spektaklio aktoriais tapo mokytojos ir vaikai. Renginio organizatorės mokytojos J. Eirošienė, K. Sebekinaitė, R. Dainelienė.

Kūrybinių darbų paroda "Juoda-balta"

2019-11-25 - 2019-12-23

 Neveronių lopšelyje-darželyje eksponuojama bendruomenės kūrybinių darbelių paroda "Juoda-balta".  Parodos organizatorės mokytojos R. Dainelienė ir B. Adomaitienė pasiūlė bendruomenei naudojant kuo įvairesnes medžiagas bei atlikimo būdus kurti paveikslus, kuriuose vyrautų tik juoda ir balta spalvos. Džiugu, kad aktyviai įsijungė vaikų tėveliai. 

Fizinis aktyvumas netradicinėje aplinkoje

2019-11-19

Fizinis aktyvumas yra viena iš svarbiausių sveiko gyvenimo būdo sudėtinių dalių, daranti teigiamą įtaką ne tik fizinei, bet ir psichinei sveikatai.

Darželio koridoriuje ir laiptinėje paruošėme įvairių užduotėlių. Vaikams tai sukėlė daug teigiamų emocijų ir įspūdžių, su dideliu noru ir šypsenom atliko visas užduotis, koridoriuje aidėjo vaikų juokas ir klegesys.
Netradicinę mankštą organizavo auklėtoja Diana Barškaitienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Jonike

Akcija „Aš ir senelis“ Neveronių lopšelyje – darželyje

2019-11-05

Saulėtą lapkričio 5-osios rytą Neveronių lopšelyje – darželyje rinkosi seneliai – Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro specialistai čia organizavo akciją „Aš ir senelis“. Seneliai turėjo galimybę atlikti kūno sudėties analizę (sužinoti savo kūno masės indeksą, riebalų, raumenų procentinę dalį organizme), pasimatuoti kraujo spaudimą ir pasikonsultuoti sveikos gyvensenos klausimais. Vėliau seneliai, kartu su anūkais, sporto salėje sportavo – treneris Tautvydas Antanaitis pravedė smagią mankštą, mokė taisyklingų pratimų, kurie gerina kraujotaką, raumenys aprūpinami maisto medžiagomis. Po mankštos visi pritarė, jog fizinis aktyvumas pakelia bendrą organizmo tonusą, gerina savijautą ir nuotaiką.

Aš laimingas, nes draugą turiu

2019-10-10

Spalio 10 d. kasmet minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Ši diena mums primena apie psichinės sveikatos, jos stiprinimo, prevencijos svarbą. Neveronių lopšelio – darželio auklėtojos, kartu su vaikais kalbėjo apie draugiškumą, gerumą, toleranciją. Dar kartą buvo primenamos grupės elgesio, draugiško bendravimo bei susitaikymo taisyklės. Darželio visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Jonikė „Riešutėlių“ grupės vaikams pravedė užsiėmimą „Aš laimingas, nes draugą turiu“, kuriame dalyvavo 18 ugdytinių. Užsiėmimo tikslas – ugdyti draugiškumą, pagarbą kitam, skatinti kūrybiškumą.
Su vaikais, susėdus ratu, buvo diskutuojama apie tai, kas yra draugas, kodėl svarbu turėti ir branginti draugus, kad draugystė padeda vaikams augti, pažinti pasaulį, atskleisti save, leisti kartu smagiai laiką, dalintis paslaptimis ir patarimais. Specialistė akcentavo stebuklingų žodžių: „ačiū“, „prašau“, „atsiprašau“ vartojimo reikšmę bendraujant su suaugusiais ir bendraamžiais. Taip pat kalbėjome apie draugiškumo signalus: šypsotis, draugiškai mojuoti, merkti akį, duoti penkis. Užsiėmimo pabaigoje vaikai pasiėmė iš dėžutės po ,,Draugystės“ apyrankę. Kiekvienas vaikas kairėje sėdinčiam draugui uždėjo apyrankę, pasakė komplimentą, žodį „prašau“ ar parodė draugišką signalą.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė tikisi, jog užsiėmimo metu vaikų įgyti gebėjimai padės jiems būti draugiškesniais, labiau suprasti draugą, nepamiršti padėkoti ir atsiprašyti.

Pyragų diena

2019-11-06

 

Pyragų dienos proga "Pelėdžiukų" ir "Riešutėlių" grupių vaikai kartu su mokytojomis D. Barškaitiene ir K. Sebekinaite, bei darželio virtuvės virėjomis kepė obuolių pyragus, jais vaišinosi, džiaugėsi rezultatu, dalino vieni kitiems šypsenas.

O darželio bendruomenė prisidėjo prie gerumo akcijos skirtos vaikams.

Rudeninių skrybėlaičių fiesta

2019-10-29

 

Spalio 29d. rytą Neveronių darželio salėje nuaidėjo renginys " Rudeninių skrybėlaičių fiesta'.
Viena už kitą gražesnės, išradingesnės ir puošnesnės... Mažos ir didelės... Sunkios ir lengvos... Puoštos lapais, uogomis, gėlėmis, vaisiais...
Auklėtojos Aušra, Karolina ir Rita, pristatė visus raudonu kilimu žengusius renginio dalyvius, o žiūrovai negailėjo gausių plojimų.
Kaip ir priklauso madų renginiui - buvo daug šypsenų, gerų emocijų ir fotografų blyksčių.
Visi renginio dalyviai gavo asmenines padėkas bei šventinių vaišių.

Sveikatingumo projektas 

2019-10-25

 

Nors ruduo už lango palepina gerais orais, bet Neveronių lopšelio-darželio "Pelėdžiukų" grupės vaikai kartu su mokytoja D. Barškaitiene nepamiršta savęs stiprinti vitaminais. Šiandien vaikai tapo kulinarais ir gamino vaisių salotas, dalinosi mintimis apie sveiką maistą, jo naudą mūsų sveikatai.

Misija su klebonu

2019-10-25

 

Spalio mėn. paskelbtas misijų mėnesiu. Lopšelio-darželio bendruomenė kartu su vaikais gamino rožinį. Spalio 25d. Neveronių lopšelyje-darželyje lankėsi Palemono bažnyčios klebonas. Supažindino bendruomenę su rožiniu, kuris apjungia viso pasaulio žmones. Vaikus sudomino klebono apsilankymas.

Vaisius ir daržoves valgau kasdien

2019-10-15 - 2019-10-22

 

Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja vaisių ir daržovių vartoti ne mažiau kaip penkis kartus per dieną ir vienam asmeniui per dieną jų suvartoti bent 400 gramų. Valgydami rekomenduojamą kiekį daržovių ir vaisių mažiname riziką susirgti įvairiomis ligomis.
Kauno rajono Neveronių lopšelyje – darželyje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Jonikė ir dietistė Indrė Voicechovskytė spalio 15 ir 22 dienomis vaikams vedė užsiėmimus apie vaisių ir daržovių naudą.
Vaisiai ir daržovės yra sveikatos, vitaminų šaltinis. Jie padeda vaikams augti sveikiems, žvaliems. Visą spalio mėnesį vaikai, kartu su auklėtojomis, kalba apie vaisių ir daržovių naudą, žiūri mokomuosius filmukus, vykdo įvairias veiklas. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė ir dietistė vaikučiams pasakojo, kokią naudą turi vaisiai ir daržovės, kodėl jas reikia valgyti kasdien. Organizavome daug įvairių veiklų: ruošėme doržovių ir vaisių mėgstamumo diagramą, darėme spalvotus štampukus, svėrėme, lyginome daržoves ir vaisius, dėliojome juos pagal spalvas. Už kiekvieną suvalgytą vaisių ar daržovę auklėtojos vaikus apdovanoja apyranke (ant rankos užrišamas siūlelis). Tai vaikams suteikia norą sveikai varžytis, tuo pačiu skatinama būti sveikesniais.
Užsiėmimuose dalyvavo 65 3-6 metų amžiaus vaikai. Veiklų metu vaikai mokėsi pažinti daržoves ir vaisius, skaičiavo, susipažino su dydžiais, forma, spalva.

Projektas "Duonos riekelėje žiemkenčio kelias"

2019-10-14

 

Nuo spalio 14d. Neveronių lopšelyje-darželyje vykdomas projektas "Duonos riekelėje žiemkenčio kelias". Projekte dalyvauja "Boružėlių" ir "Riešutėlių" grupių vaikai. Organizatorės auklėtojos V. Adamonienė ir K. Sebekinaitė.
Saulėtą rudens trečiadienį, "Riešutėlių" gr. Motiejaus mama Vaida, mielai sutiko parodyti vaikams, kaip namų sąlygomis galima išsikepti duoną, paskaninant ją įvairiais priedais:saulėgrąžomis, sėlenomis, kmynais. Vaikai aktyviai dalyvavo duonos paruošime. Duona buvo palikta ant palangės, kad pakiltų. Kitą dieną vaikai ragavo jau iškeptą duoną.

Paroda "Rudeninių skrybėlaičių fiesta"

2019-10-11 - 2019-11-11

 

Neveronių lopšelyje-darželyje vyko kūrybinių darbelių paroda "Rudeninių skrybėlaičių fiesta" organizuojama auklėtojų : R. Dainelienės, A. Patašienės ir K. Sebekinaitės.
 

Profesoriaus Ežiuko šou

2019-10-08

 Neveronių lopšelyje-darželyje apsilankė profesorius Ežiukas, kuris ne tik linksmino vaikučius, bet patikrino ir papildė vaikų žinias apie sveikatingumą.

 Nei dienos be mankštos

2019-10-08

 

Aktyvus judėjimas ugdo ir stiprina visas organizmo sistemas. Žmogui fizinis aktyvumas reikalingas kaip maistas ir oras. Tai ypač svarbu ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie intensyviai auga ir tobulėja.
Rugsėjo ir spalio mėnesių rytus pasitinkame su smagia makšta. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Jonikė vaikus mokė, kaip taisyklingai atlikti galvos, rankų, kojų pratimus, kaip stiprinti raumenukus bei kaip taisyklingai kvėpuoti mankštinantis. Vaikams ypač patinka judėti naudojant intervencinę interaktyvią programą „HOPSports Brain Breaks“ kurios metu praktiškai išbandėme įvairius judėjimo būdus, sporto šakų elementus, lavinome ritmo pojūtį skambant įvairių žanrų muzikai. Auklėtoja Rita Dainelienė vaikams salėje pravedė muzikinę mankštą, žaidė judriuosius žaidimus.
Su vaikais nusprendėme, kad mankštinsimės visus metus ir dienas pradėsime žvaliai.

Pasaulinės gyvūnų dienos minėjimas.

2019-10-03

 

 Neveronių lopšelyje-darželyje vyko Pasaulinės gyvūnų dienos minėjimas "Gyvūnas žmogaus-draugas". Jo metu vaikai susitiko su linksmaisiais gyvūnais: Vėžiu ir mėlynaisiais Zuikiu ir Meškiu. Kartu su jais aptarė gerą elgesį su gyvūnais, jų priežiūrą, bei ugdymą; dalyvavo garsų viktorinoje "Gyvūnų garsų ekspertai", apžiūrėjo žiūrkėnų porelę: Pienę ir Dobilą, bei smagiai šoko "Beždžionėlių diskotekoje".
Taip pat visa savaitę vyko paramos akcija beglobiams gyvūnams paremti, kurios metu visi galėjo prisidėti taip reikalingomis priemonėmis, maisteliu gyvūnams. Dėkojame visai lopšelio-darželio bendruomenei nelikus abejingai ir aktyviai dalyvavus akcijoje. Visa surinkta parama prstatyta į gyvūnų globos tarnybą "Nuaras".

Pirmoji pažintis su biblioteka

2019-09-20

 

Vėsų, bet saulėtą rugsėjo 20-osios rytą, pirmam susipažinimui, biblioteka pakvietė guvių, drausmingų ir rimtai nusiteikusių Neveronių vaikų lopšelio- darželio ,,Pelėdžiukų " grupės auklėtinius ir jų vadovę Antaniną Rockiną. Po pristatymo - ,,kas ta Neveronių biblioteka ?", vaikai visą valandą dalyvavo edukaciniuose mokymuose. Darbuotoja perskaičius lietuvių liaudies pasaką ,,Varna ir sūris" ją kartu aptarė . Bibliotekos darbuotoja paruošė keletą mokomųjų užduočių. Mažieji mokėsi anglų kalbos žodžių , pagal paveikslėlius stengėsi atsiminti, juos parašyti ir dar savo žiniomis pasidalinti su draugais. Piešė pagal trafaretus paveikslėlius ir juos spalvino. Visi drauge aptarėme ką mažieji pelėdžiukai veikia darželyje. Vaikai bibliotekai atnešė savo piešinių rudens tema.

Sveikatiada 2019

 

Džiaugiamės, galėdamos prisidėti prie "Sveikatiados" projekto ir dalyvauti įdomiose veiklose. Vaikams tai buvo įdomu, vertinga ir linksma. Dėkojame #Sveikatiada organizatoriams už puikų renginį ir Raminta Popovienė už įvertinimą ir gražius žodžius.

 

 

Raminta Popovienė
Birželio 3 d.

Jau antrus metus esu kartu su ,,Sveikatiada“ – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kurioje dalyvauja vaikai, moksleiviai ir mokytojai iš visos Lietuvos. Mano nuoširdus dėkingumas mokytojams, sveikatos ugdytojams už nuoširdų darbą su mūsų vaikais. Šiais metais ,,Sveikatiada“ skelbė sveikatinimo idėjų konkursą. Džiaugiuosi, kad galėjau pasveikinti laimėtojus ir aktyviausius dalyvius iš Kauno rajono Vandžiogalos gimnazijos, Neveronių lopšelio – darželio ir Garliavos lopšelio-darželio ,,Eglutė“ bendruomenes ir jų lyderes Veronika Grusauskiene, Irena Aleksandravičiūtė, Lina Jonikė ir Lina Dzevyžienė. Ačiū organizatorėms Laura Blaževičiūtė ir Danguolė Gasparavičienė . 

"Nors esi maža, bet esi didi"

2019-05-17

 

Lietingą gegužės 17-osios rytmetį Vilkijos lopšelyje-darželyje "Daigelis" vyko tradicinė muzikinė-meninė šventė ,,Nors esi maža, bet esi didi“, skirta Vietovardžių metams paminėti. Šventėje dalyvavo mūsų darželio "Voriukų" grupės ugdytinės Aristėja, Justė, Ieva, Smiltė ir Gerda, kartu su meninio ugdymo mokytoja D. Barškaitiene ir mokytoja K. Sebekinaite.Lietutis nuotaikos šventės dalyviams nesugadino.Visiems kartu – buvo smagu.

Sporto šventė "Sveikas būsi - nepražūsi"

2019-05-21

 

Vasariškai karštą gegužės 21 dieną Neveronių lopšelio – darželio kieme šurmaliavo vaikai – vyko jau tradicine tapusi sporto šventė „Sveikas būsi – nepražūsi“, kurią organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė L.Jonikė, dietistė L.Dzevyžienė ir auklėtoja K.Sebekinaitė.
Šventė prasidėjo visų grupių paradu bei bendra mankšta. Vėliau vaikai skubėjo atlikti įvairias užduotis, o jų buvo tikrai daug: triratukų lenktynės, estafetės, kliūčių ruožai, spalvotų kamuoliukų lietus, žaliasis kirmėlytės tunelis, žolės riedulys, spalvingos virvės ir kitos.
Su didele meile, atsakingumu bei kruopštumu organizuota šventė vaikams suteikė daug teigiamų emocijų. Atlikdami individualias užduotis, vaikai mokėsi pasitikėjimo savimi, bendrystės jausmo, o fiziniai pratimai ugdė ištvermę bei koordinaciją.
Nuoširdžiai dėkojame Kauno rajono visuomenės sveikatos biurui už įsteigtus medalius bei prizus.

Projektas "Mes rūšiuojam"

2019-05-11

 

Dalyvaudami projekte "Mes rūšiuojam" norime atkreipti dėmesį į aplinkos apsaugos problemas, pratinti rūšiuoti atliekas, rinkti elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų atliekas.Projektas "Mes rūšiuojam" - didžiausias Lietuvoje ekologinis projektas, skirtas aplinkos saugojimui, taršos mažinimui ir visuomenės ugdymui. Vaikai sužinojo, kad elektronikos atliekų negalima mesti į buitinių šiūkšlių konteinerius, nes patekę į sąvartynus tos atliekos dėl jose esančių pavojingų medžiagų gali pridaryti žalos gamtai. Dėkojame visiems: vaikams, tėveliams, lopšelio-darželio bendruomenėms nariams prisijungusiems prie šio projekto. Už surinktas EEĮ ir NB atliekas lopšeliui-darželiui skiriami taškai, o už surinktus taškus - prizai.

Sveikatiados iššūkis

2019-05-07

 

Pieną gerti sveika – girdime nuo vaikystės, nes jis yra baltymų ir kalcio šaltinis. Neveronių lopšelio – darželio “Boružėlių” grupės vaikai kartu su dietiste Lina Dzevyžiene bei visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Lina Jonike priėmė “Sveikatiados iššūkį – pieno kokteilis”. Ruošėme du kokteilius: su bananais, riešutų sviestu, avižiniais dribsniais ir šilauogėmis bei bananais ir braškėm. Vaikams labai patiko pjaustyti vaisius ir uogas, patiems dėti produktus į kokteilinę. Ugdytiniai pasijuto tikri kulinarai ir degustavo pačių sukurtus kokteilius.

Darom 2019

2019-04-25

 

Aplinkos švarinimas skatina vaikus suvokti, kad aplinkos grožis priklauso nuo mūsų pačių elgesio gamtoje. Saulėta balandžio 25-osios diena sukvietė Neveronių lopšelio-darželio bendruomenę švarinti aplinką. Darbavosi visi ir maži ir dideli. #darom2019

Jurginės

2019-04-23

Jurginės, tai lietuviška pavasario žalumos šventė, minima balandžio 23 dieną. Nuo seno šią dieną buvo švenčiama gyvulių globėjo Ganiklio ir žalumos dievo Jorio garbinimo šventė.
Neveronių lopšelis-darželis taip pat paminėjo Jurginių šventę, kurią organizavo mokytojos V. Ribakovienė ir K. Sebekinaitė.
Šventės metu vaikai sužinojo apie Jurginių šventę, bei papročius. Aktyviai su mokytojomis dalyvavo estafetėse, rungtynėse, žaidė žaidimus. Šoko, spalvino su kreidelėmis margučius ant asfalto.
Dėkojame Danieliui ir jo mamai Ingridai Giraitienei už padovanotas našlaites, kuriomis pasipuošėme darželio aplinką.

Paroda "Atėjo Velykos ir budina žemę"

2019-04-15 - 2019-04-26

 

Neveronių lopšelyje-darželyje š.m. balandžio 15-26 dienomis vyksta Velykinės kompozicijos paroda "Atėjo Velykos ir budina žemę", kurią organizuoja mokytoja A. Rockina. Kiekvienos grupės mokytoja, tėveliai su vaikais pagamino kolektyvinę kompoziciją.

Kūrybinių darbų paroda "Verba"

2019-04-15 - 2019-04-26

 

Neveronių lopšelyje-darželyje vyksta Kauno rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinė paroda "Verba".
Kauno rajono ugdytiniai kartu su tėveliais, pedagogais kūrė "verbą" aplikuojant, piešiant, klijuojant. Susipažino su Verbos tradicijomis, papročiais.
Parodos organizatorė vyr. mokytoja A. Patašienė.

Saugoju gamtą. Rūšiuoju

2019 balandis

 

Balandis tradiciškai skelbiamas švaros mėnesiu, todėl visą mėnesį Neveronių lopšelyje - darželyje yra diskutuojama aplinkosauginėmis temomis ir raginama priimti palankius aplinkai sprendimus.
Ugdyti ekologinę kultūrą svarbu pradėti kuo ankstesniame amžiuje. Todėl visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Jonikė ir dietistė Lina Dzevyžienė su “Voriukų” grupės vaikais diskutavo apie gamtos saugojimą, atliekų rūšiavimą, skiepijo pagarbą bei atsakomybę
gamtai.
Užsiėmimo metu vaikai sužinojo, kokias atliekas reikia rūšiuoti ir į kokius konteinerius jas išmesti. Smalsiai stebėjo “Kakės Makės” laidelę apie tai, kur patenka surūšiuotos atliekos iš konteinerių. Vaikams labai patiko kompiuterinis žaidimas “Kaip teisingai rūšiuoti”. Vėliau visi kartu keliavome prie artimiausių rūšiavimui skirtų konteinerių ir, pasikartodami, ko išmokome, šiukšles išrūšiavom į jiems skirtas vietas. Grižę į grupes, ugdytiniai atliko įdomias užduotėles “Spalvoti konteineriai”.
Mėnesio pabaigoje visa darželio bendruomenė dalyvaus akcijoje “Darom”.

Vandens ir Tarptautinės Autizmo supratimo dienų minėjimas

2019-03-22 ir 2019-04-02

 

Kovo 22-oji – pasaulyje yra minima vandens diena, o balandžio 2-oji - Tarptautinė Autizmo supratimo diena. Kauno rajono Neveronių lopšelio – darželio vaikai paminėjo abi dienas. Išreikšdami solidarumą ir palaikymą žmonėms, turintiems Autizmo sutrikimą bei jų šeimoms, apsirengėme mėlynai. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Jonikė ir dietistė Lina Dzevyžienė pravedė vaikams paskaitėlę apie vandens naudą. Vaikai sužinojo, jog vanduo suteikia energijos, padeda virškinti maistą, apsaugo nuo ligų taip pat, kad vandens reikia ne tik žmogui, bet ir gyvūnams, augalams. Ugdytiniai susipažino su vandens apytakos ratu, sužinojo, kad šios kelionės metu keičiasi vandens būsenos. Žiūrėjome vaizdinę medžiagą apie įspūdingiausias skulptūras iš ledo, žinias užtvirtinome žiūrėdami informatyvų filmuką “Ledas, vanduo, garai”.
Neveronių lopšelio – darželio vaikai priėmė Sveikatiados iššūkį “Saldintą gėrimą keičiu į vandenį“: kiekvieną dieną geria įvairiais vaisiais ir daržovėm paskanintą vandenį bei arbatas be cukraus.
“Pelėdžiukų” grupės vaikai atliko eksperimentą “Lietus maišelyje”: guašo pagalba dažė vandenį mėlynai, ant maišelių piešė saulę, debesis, jūros bangas. Į maišelius pripylėme mėlyno vandens ir priklijavome antlango. Vaikai savaitę stebės vandens ciklą: kai saulė pašildys maišelyje vandenį, vanduo garuos ir kils į viršų. Susidarys tarsi maži debesys. Atšalus orui visi lašeliai vėl sugrįš į ,,jūrą“.
“Boružiukų” grupės vaikai piešė ant folijos vaivorykštę, įvardijo spalvas ir darė antspaudą. Kiekvienam buvo smalsu sužinoti, koks raštas gausis, pakėlus foliją. Ugdytiniai sužinojo, jog vaivorykštė atsiranda, kai saulė apšviečia vandens lašelius.

Akcija "Skirtingos kojinės"

2019-03-21

 

Voriukų grupės vaikai jungiasi prie palaikymo.

Šiandien kovo 21 d. švenčiama Pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią mūvimos skirtingos kojinės, išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, kurį nulemia tik viena chromosoma...

Projektas "Laimės diena"

2019-03-20,21

 

Kovo 20-21 dienomis Neveronių lopšelio-darželio vaikai paminėjo laimės dieną. Projektą organizavo "Voriukų" grupės vaikai kartu su mokytoja V. Ribakoviene. Kartu prie projekto prisijungė "Riešutukų" ir "Boružiukų" grupių vaikai.
Voriukų gr. vaikai dalinosi mintimis apie laimę:
*Laimė tai džiaugsmas. Danielius
*Laimė, kai turi daug draugų. Ieva
*Laimė, kai turi tėvelius. Justė
*Laimė, kad yra gera auklėtoja. Gabija
*Laimė, kad yra šypsenų ir laimės diena. Aristėja
Projekto pabaigoje vaikai žiūrėjo filmuką, šoko ir dainavo.Visi dalyviai gavo dovanų po šypsenėle, bei pasikeitė savo piešinukais su draugais.

"Sveiki dantukai"

2019-03-19

Anktyvame amžiuje įdiegti teisingi burnos higienos įpročiai leidžia džiaugtis sveikais dantimis visą gyvenimą.
Neveronių lopšelio – darželio sveikatos priežiūros specialistė L.Jonikė "Boružėlių" grupės vaikams pasakojo apie taisyklingą dantukų valymą, kalbėjo, kada reikėtų keisti dantų šepetėlį, kiek dantų pastos naudoti. Žiūrėjome trumpą filmuką apie dantukų valymą bei klausėmės smagios dainelės. Ugdytiniams ypač patiko Drakoniukas ir didelis jo dantų šepetėlis, kuriuo jam galėjo pabandyti valyti dantukus. Vaikai skaičiavo, kiek dantukų yra Drakono burnoje, sužinojo, kad pieniniai dantukai iškrenta ir užauga nauji.
Užsiėmimo pabaigoje kiekvienas gavo po spalvinimo lapą ir pažadėjo, kad nepamirš valyti dantukų du kartus per dieną: ryte ir vakare prieš einant miegoti.

Konkursas "Dėlioju Lietuvą"

2019-03-08

 

Kovo 8d. Neveronių lopšelyje-darželyje vyr. mokytoja A. Rockina suorganizavo dėlionių konkursą "Dėlioju Lietuvą", skirtą Kovo 11-ajai paminėti. Visų grupių vaikučiai su savo mokytojomis dėliojo dėliones. Net pačią sudėtingiausią dėlionę apie Lietuvą iš 100 smulkių detalių pavyko sudėlioti priešmokyklinukams su mokytoja G. Suchockiene. Konkursą nugalėjo - DRAUGYSTĖ. Vaikučiai apžiūrėjo knygų apie Lietuvą parodėlę ir pažiūrėjo filmuką iš Gustavo enciklopedijos.

"Kaziuko mugė"

2019-03-04 - 2019-03-08

 

Siekiant supažindinti vaikus su liaudies meistrų dirbiniais, kovo 4-8 dienomis Neveronių lopšelyje-darželyje vyko "Kaziuko mugė" paroda, organizuojama vyr. mokytojos V. Adamonienės. Padedant vaikų tėveliams grupių rūbinėlėse buvo eksponuojami liaudies dirbiniai iš molio, medžio, gintaro, audinių, verbų, kuriuos galėjo pasižiūrėti kitų grupių vaikai.

Projektas "Kelionė į muzikos karalystę"

2019-02-25 - 2019-03-01

 

Neveronių lopšelyje-darželyje vasario 25 - kovo 1 dienomis, vyko projektas "Kelionė į muzikos karalystę", kurį organizavo vyr. mokytoja K. Sebekinaitė ir meninio ugdymo mokytoja D. Barškaitienė. Viso projekto metu vaikai turėjo galimybę: piešti savo pojūčius, klausant klasikinės muzikos; susipažinti su pučiamaisiais bei styginiais instrumentais, iš arčiau pamatyti ir išgirsti pianiną (meninio ugdymo mokytoja E. Savičienė); išbandyti karaokę; linksmintis su "šokiais pokiais"; pamatyti muzikos instrumentų iš antrinių žaliavų parodą.

Sveikatiados iššūkis

2019-03-12

Ne tik skaniausi, bet ir vertingiausi yra švieži vaisiai ir daržovės. Juose gausu vitaminų, mineralų, žmogaus organizmui būtinos ląstelienos. Vaisiuose ir daržovėse yra daug vandens, mažai baltymų ir riebalų. Jie yra labai naudingi žmogaus organizmui. Teisingus vaikų mitybos įpročius reikia diegti kuo ankstesniame amžiuje. Dėl to, Neveronių lopšelio – darželio „Riešutėlių“ grupės vaikai priėmė „Sveikatiados iššūkį - 400 g. vaisių ir daržovių kasdien!”. Iššūkio metu, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė L.Jonikė ir dietistė L.Dzevyžienė pasakojo vaikams apie vaisių ir daržovių naudą. Vaikai, padedami specialisčių bei auklėtojos A.Patašienės, dėliojo vaisių ir daržovių mandalas, plovė, svėrė , pjaustė vaisius bei daržoves ir vėrė vėrinukus. Pati linksmiausia dalis buvo „Ežiuko“ spyglių valgymas.

Užgavėnių šventė 

2019-03-05

 

Neveronių lopšelyje-darželyje kovo 5d. vyko Užgavėnių šventė, kurį organizavo mokytojos A. Patašienė ir J. Eirošienė. Ugdytiniai žiūrėjo lašininio ir kanapinio kovas, kurias nugalėjo-kanapinis. Pavasaris prasideda, žiema su lašininiu išvaryti. Visi džiaugiasi pavasariu.
 

Edukacinė išvyka

2019-02-28

 

"Riešutėlių" grupės ugdytiniai su mokytoja A. Patašiene vasario 28d. dalyvavo Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos organizuojamoje pamokoje-ekskursijoje. Ugdytiniai mokėsi kaip taisyklingai reikia pereiti gatvę. Susipažino su saugaus eismo taisyklėmis.

Projektas "Mano žalioji palangė"

2019-02-27

 

Vasario 27d. "Boružėlių" grupėje vyko veikla "Aš auginu". Jungdamiesi prie projekto "Žalioji palangė", kaip ir kiekvienais metais grupės mokytojos V. Adamonienė ir K. Sebekinaitė kartu su ugdytiniais nusprendė užsiauginti daržovių. Aptarusios su vaikais ką sodins ir sės, nusprendė, kad geriausiai auga: svogūnai, krapai, salotos ir špinatai. Su vaikais kartu paruošė žemę sėjimui, sėjo sėklas. Taip pat apžiūrėjo kiek paaugo prieš savaitę pasodinti svogūnai. Tuo projektas nesibaigia, kita savaite planuoja sėti ankstyvus savidulkius agurkus ir pomidorus.

Projektas "Pažinkime savo šalį"

2019-02-15

 

Vasario 15d. Neveronių lopšelyje-darželyje vyko projektas "Pažinkime savo šalį", kurį organizavo vyr.mokytoja G. Suchockienė ir meninio ugdymo mokytoja D. Barškaitienė. Vaikai susipažino su savo šalimi-Lietuva, jos miestais,istoriniais paminklais, lankytinomis vietomis, praeitimi ir dabartimi. Išgirdo padavimus, patarles,kurių galima pasimokyti iš savo senolių, mūsų protėvių.
Savo patirtį vaikai apie Lietuvą perteikė kūrybinių darbų parodoje "Mano Lietuva", organizatorė vyr. mokytoja G. Suchockienė.
Penktadienį visų grupių vaikai susirinko į salėje vykusį rytmetį "Su gimtadieniu Lietuva", bei deklamavo eilėraščius, šoko, dainavo.

"Sveikatiados iššūkis - grūdiniai produktai yra sveikatai palankios mitybos pagrindas"

2019-02-12

 

Kauno rajono Neveronių lopšelis – darželis vasario 12 d. priėmė “Sveikatiados iššūkį - grūdiniai produktai yra sveikatai palankios mitybos pagrindas". Užsiėmimo metu dietistė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vaikus supažindino su grūdinėmis ir ankštinėmis kultūromis, kurias kiekvieną dieną valgo darželyje pusryčių, pietų ir vakarienės metu. Ugdytiniai apžiūrinėdami kruopas maišeliuose, taip pat lavino smulkiąją motoriką. Vaikams labai patiko žaidimas “Atspėk kruopą”, kurio metu kruopų maišelius reikėjo pakabinti į jiems skirtas vietas. Užsiėmimo pabaigoje ugdytiniai spalvino paveikslėlius “Sveikatiados” iššūkio tema.

Praktinis užsiėmimas "Plaunu savo rankytes"

2019-02-06

Vaikų higienos ugdymas, pradedant nuo tinkamo rankų plovimo – vienas svarbiausių žingsnių norint išvengti infekcinių ligų. Siekiant supažindinti vaikus su rankų higienos svarba bei padėti formuoti tinkamus rankų plovimo įgūdžius, Neveronių lopšelio – darželio visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Jonikė vasario 6 d. vedė praktinį užsiėmimą „Plaunu savo rankytes“. Vaikams labai svarbu tinkamai, suprantamai ir įdomiai perteikti informaciją, kad ją būtų galima kuo lengviau suprasti. Tad su vaikais diskutavome, kodėl ir kada reikia plauti rankytes, mokėmės taisyklingos kosėjimo, čiaudėjimo higienos bei rankų plovimo taisyklių. Užsiėmimo prabaigoje, panaudojant UV žibintuvėlį ir mikroorganizmų miltelius, žaidėme žaidimą „Valgoma – nevalgoma“. Vaikai sužinojo, jog plautis rankas pirmiausiai reikia dėl paprasčiausios priežasties - kad neužsikrėstume galybe ligų.

Šventinis rytmetis "Trys karaliai" 

2019-01-07

Sausio 7d. Neveronių lopšelyje-darželyje įvyko susitikimas su 3 karaliais ir atsisveikinimas su eglute. Susitikimo metu visi kartu prisiminėme pačias gražiausias kalėdines akimirkas, o karaliai apdovanojo dovanomis, pasveikino su Naujais metais, palinkėjo visiems sveikatos ir darbų. Vaikučiai padeklamavo eilėraščius, šoko rateliuose ir dainavo, taip atsisveikindami su kalėdine eglute ir šiuo nuostabiu kalėdiniu laikotarpiu. Organizatorės mokytoja G. Suchockienė ir meninio ugdymo mokytoja D. Barškaitienė

 

 

Akcija "Spalvotas gyvenimas"

2017-12-01 - 2017-12-31

 

Už lango dargana ir trūksta spalvų, tad auklėtojos Jolita ir Karolina suorganizavo akciją "Spalvotas gyvenimas". Visą savaitę tėveliai su vaikais nešė įvairius šalikus, skareles. Vaikai, padedami grupių auklėtojų, puošė medelius, džiaugėsi spalvingesne aplinka. Papuoštais medeliais bus galima grožėtis visą gruodžio mėnesį.

Organizatorės: vyr. auklėtoja Jolita Eirošienė, auklėtoja Karolina Sebekinaitė. 

Stendinių pranešimų savaitė.

2017-11-20 - 11-24

 

Neveronių lopšelyje-darželyje vyksta "Ežiukų", "Žemuogėlių", "Riešutukų", "Voriukų", "Boružėlių" ir "Pelėdžiukų" grupių stendinių pranešimų savaitė "Grupių pavadinimų pristatymai". Auklėtojos kartu su vaikučiais parengė grupių pavadinimų stendus. Vaikai papildė žinias apie savo bei kitų grupių pavadinimų (gyvūnų ar augalų) ypatumus. Vaikai sužinojo, kad boružėlė yra vienintelis vabaliukas, kuris nesistengia pabėgti nuo žmogaus, kad riešutas yra sveikatos šaltinis ( žvalinantis, harmoningas, šildantis...), kad žemuogių arbata sveika gerti, kad Madagaskare iki šiol vietoj siūlų yra naudojami voratinkliai ir dar daug kitų įdomių žinių.

Projekto organizatorės: vyr. auklėtoja Aušra Patašienė ir auklėtoja metodininkė Joalita Povilaitienė.

Išvyka į Neveronių biblioteką

2017-11-15
 

Auklėtoja Antanina Rockina ir  "Boružėlių" grupės vaikai vyko į Neveronių biblioteką ir dalyvavo skaitymuose, kurie buvo skirti A. Lindgrend 110-osioms gimimo metinėms paminėti. Vyko knygelės "Pepė Ilgakojinė" aptarimas, surengta Pepės "kojinių" vaikų darbų paroda.

Saugaus eismo užsiėmimai Neveronių lopšelyje-darželyje

2017-11-08

 

Neveronių lopšelio - darželio visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Jonikė vedė vaikams užsiėmimą apie saugų eisma „Būk saugus kelyje“. Vaikams buvo pasakojama, kaip taisyklingai reikia pereiti gatvę, kodėl svarbu laikytis kelių eismo taisyklių, kalbėjom apie kelio ženklų reikšmę, atšvaitų svarbą. Vaikams labai patiko žaidimas „Šviesoforo spalvos“: pakėlus žalią spalvą – vaikai judėdavo, raudoną – atsisėsdavo, geltoną – atsistodavo. Grupėse atliko praktinę užduotį – spalvino šviesoforą.

Kad būtų saugūs ir pastebimi, užsiėmimo pabaigoje visi vaikai gavo Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro įsteigtus atšvaitus.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Lina Jonikė

Projektas "Miškas rudenį"

2017-10-27

Organizatorės: direktorės pavaduotoja ugdymui Birutė Adomaitienė,

vyresnioji auklėtoja Zita Tamelienė.

Vaikų darbų paroda "Medžiai rudenį"

2017-10-23 - 2017-11-23

Organizatorė vyresnioji auklėtoja Zita Tamelienė

Piešinių ir fotografijų paroda "Mano mylimas gyvūnas"

2017-10-04 - 2017-10-14

Organizatorės: auklėtoja Karolina Sebekinaitė ir vyr. auklėtoja Violeta Ribakovienė

Projektas "Mylimo gyvūno diena" 2017-10-04
 

PROJEKTAS "SVEIKATAI PALANKŪS" - košės valgymo diena 

 

2015-10-22

 

PROJEKTAS "BŪK SAUGUS KELYJE"  Neveronių lopšelyje-darželyje

2015-11-16

 

KŪRYBINIS PROJEKTAS "SU GIMIMO DIENA, MOLIŪGE"

2015 10 22–11 06